Ola Hasana

Wyróżniamy wiele możliwości finansowych, które uproszczą Tobie realizacją osobistych celów. Jedną z najczęściej wybieranych i najbardziej wygodnych opcji jest Pożyczka Osobista. Pożyczki osobiste stanowią najlepszy sposób na konsolidację zadłużenia Twoich kart kredytowych, pokrycia kosztów nowego pomysłu oraz wsparcie w spłacie wysokich odsetek. Jeśli zastanawiałeś się nad tym i uważasz, że pożyczka osobista jest dla Ciebie najdogodniejszym sposobem realizacji Twoich celów, kolejnym etapem, będzie upewnienie się, że posiadasz maksymalną szansę na jej zatwierdzenie. Podążaj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby zmaksymalizować szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku aplikacyjnego za pierwszym podejściem:

1) Spełnij najmniejsze wymagania

Większość firm udzielających kredytu posiada zestaw minimalnych warunków, które musisz spełnić, by otrzymać osobistą pożyczkę. Pomimo faktu, że być może posiadasz wspaniały kredyt i stały dochód, możesz jeszcze nie spełniać jednego z podstawowych warunków. Zapoznaj się z poniższą listą, w celu sprawdzenia, czy spełniasz podstawowe warunki wytyczone przez kredytodawców do zatwierdzenia pożyczki osobistej. Wiek powyżej 18 lat Posiadanie konta bankowego Dokument potwierdzający stały dochód przez okres co najmniej 3 miesięcy (Odcinki Wypłat) Dowód Zamieszkania (dowody wpłaty za czynsz / hipotekę lub dowód wpłaty za media) Dowód Potwierdzający Tożsamość (Karta Pobytu, paszport, PESEL #) Określona forma historii kredytowe) Brak zaległości w płatnościach przez okres powyżej 30 dni

2) Sprawdzanie Twojej Karty Kredytowej

W trakcie weryfikacji Twojego wniosku aplikacyjnego o pożyczkę osobistą, kredytodawca ma możliwość sprawdzenia Twojej karty kredytowej, za pośrednictwem biur kredytowych, takich jak na przykład BIK lub BIG.Minimalnym warunkiem, jaki musisz spełnić jest brak zaległości w płatnościach przez ostatnie 30 dni. Im lepszą posiadasz dokumentację kredytową, tym większe są Twoje szanse na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku o pożyczkę osobistą. Kolejny etap stanowi opracowanie raportu kredytowego, który ujawnia Twoją własną historię kredytową. Sprawdź swoje wszelkie zaległości lub opóźnienia w płatnościach. Gdy przypomnisz sobie niedawną historię nieuiszczonych lub spóźnionych płatności, postaraj się to naprawić przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą. Dzięki korekcie swojej historii kredytowej, kredytodawca z pewnością chętniej udzieli kredytu, ale także zaproponuje Tobie dogodne oprocentowanie pożyczki. By poprawić swoją historię kredytową, rozpocznij regularną spłatę zadłużenia i nie dopuszczaj do zaległości w płatnościach.Chociaż niewiele możesz zrobić w temacie przeoczonych płatności w przeszłości, kredytodawca w pierwszej kolejności zainteresuje się Twoją obecną historią kredytową, a dobry wynik zagwarantuje Tobie maksymalną szansę na pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby o udzielenie kredytu.

3) Okaż Dokument Potwierdzający Stały Dochód oraz Dokument Zamieszkania

Jednym z najważniejszych elementów przy aplikacji o pożyczkę jest osiągany przez Ciebie stały dochód oraz stabilizacja życiowa. W trakcie rozpatrywania Twojego wniosku o pożyczkę, kredytodawca z pewnością sprawdzi jak długo pracujesz w obecnym miejscu pracy oraz od jakiego czasu mieszkasz w obecnym miejscu zamieszkania. Im dłużej pracujesz i zamieszkujesz w podanych przez Ciebie miejscu, tym większe są Twoje szanse na otrzymanie pożyczki osobistej. Dla kredytodawców bardziej godnymi zaufania są kandydaci zamieszkujący w jednym miejscu przez okres 1 roku oraz wykonujący tę samą pracę przez 3 miesiące. Takie osoby są bardziej wiarygodne i łatwiej jest im otrzymać kredyt. Jeśli mieszkasz w obecnym miejscu zamieszkania krócej niż 1 rok, wcale nie oznacza to, że kredytodawca rozpatrzy Twój wniosek negatywnie, po prostu, jeśli pracujesz i zamieszkujesz dłużej w jednym miejscu, jesteś dla kredytodawcy lepszym kandydatem na uzyskanie pożyczki. Jeśli Twoja historia i zdolność kredytowa jest idealna, ale zamieszkałeś w nowym mieście, lub zmieniłeś pracę, możesz po prostu skorzystać z opcji rocznego oczekiwania na złożenie wniosku aplikacyjnego o pożyczkę osobistą. W przypadku, gdy przez rok zamieszkujesz w tym samym miejscu i nie zmieniłeś miejsca pracy i jesteś gotowy aplikować o pożyczkę, zapoznaj się z naszą ostatnią poniższą wskazówką, by zmaksymalizować swoją szansę na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku.

4) Udowodnienie Zdolności Spłaty

Najistotniejszą sprawą w trakcie ubiegania się o pożyczkę jest zdolność do spłaty. Nawet w przypadku spełniania wszystkich podstawowych wymagań, posiadania idealnej historii kredytowej i od 10 lat zamieszkiwania i wykonywania pracy w tym samym miejscu, kredytodawca z pewnością nie odstąpi od dokładnego sprawdzenia źródła Twojego dochodu gwarantującego spłatę pożyczki. Kredytodawca porówna uzyskane przez Ciebie dochody z Twoimi wydatkami, by ustalić, czy posiadasz zdolność do spłaty zadłużenia. Im większa jest przewaga Twoich dochodów nad wydatkami, tym bardziej zwiększa się Twoja szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku aplikacyjnego. Możesz nawet nie posiadać możliwości natychmiastowego pomnożenia obecnych dochodów, ale zawsze możesz zastanowić się nad zminimalizowaniem wydatków, przed złożeniem wniosku. Czy posiadasz jakiekolwiek niespłacone długi na swojej karcie kredytowej? Gdy tylko masz taką możliwość, jak najszybciej spłać zadłużenie na karcie kredytowej, aby wyeliminować ten problem. Czy są jakieś usługi subskrypcji, które uważasz za zbędne? Czasopisma, telewizja kablowa lub światłowodowa, woda butelkowana, czy karnet wstępu na siłownię, itd. Nie musisz z nich na stałe rezygnować, po prostu pomiń je w trakcie składania wniosku o pożyczkę osobistą, aby stałe wydatki wydały się mniejsze w porównaniu z osiąganym przez ciebie dochodem.

Resources:

1. https://www.lawyerspoland.eu/applying-for-loans-in-poland
2. https://www.pwc.pl/en/publikacje/assets/personal_loans_market_pwc_report_2014.pdf
3. https://www.cashfloat.co.uk/blog/loans-lenders/payday-loans-in-poland-compared/
4. https://www.bik.pl/pobierz-raport-bik/
5. https://www.bik.pl/poradnik-bik/od-czego-zalezy-dobra-historia-kredytowa